Czy potrzebuję prawnika?

Słysząc o prawnikach w pierwszej chwili przed oczyma staje nam sala sądowa, sędziowski młotek i przerażony wzrok oskarżonych.

Spektrum działalności prawniczej jest jednak bardzo szerokie i często nie zdajemy sobie sprawy jak pomocna może być rada osoby doświadczonej w poruszaniu się po gąszczu przepisów w naszym codziennym życiu. Problemy z podatkami? Wynagrodzeniem? Darowizną? Zdarza nam się zaryzykować i bez korzystania z fachowej pomocy dokonać czynności prawnej samodzielnie, co bywa brzemienne w skutkach. I, w efekcie widzimy ową salę sądową i sędziowski młotek z naszych koszmarów.

Z usług profesjonalisty warto skorzystać zanim podejmiemy ważną dla naszej rodziny czy firmy decyzję, tak by możliwie zoptymalizować jej skutki, nie tylko pod kątem podatkowym ale również ekonomicznym.

Podobnie jak w przypadku lekarza, prawnik nie musi „leczyć”, może pomóc zapobiegać. Należy rozważyć i chłodno skalkulować czy nie bardziej opłaca nam się poradzić na etapie wstępnym, niż później błąkać się nerwowo po salach sądowych.

Prawnik może stać się przyjacielem, kimś, kto przy kawie wysłucha pomysłów na nowy biznes czy innowacyjne rozwiązanie i doradzi jak przeprowadzić je krok po kroku, jaką wybrać formę działalności (może spółka osobowa, a może kapitałowa?), jak zarejestrować znak towarowy czy też jak skonstruować umowę by zabezpieczyć jej wykonanie. Pomoże rozwiązać problemy z optymalizacją zatrudnienia w firmie czy też zwróci uwagę, że coś robimy na granicy prawa, ostrzegając o możliwych konsekwencjach.

To nie na prawnika nas nie stać w naszym życiu – nie stać nas na jego brak. By nasze decyzje były w pełni świadome – nie bójmy się zapytać czym mogą one dla nas skutkować i co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

W momencie, kiedy oczywistym dla nas stanie się fakt, iż potrzebujemy fachowej pomocy, pozostaje nam wybór odpowiedniego doradcy. W naszym systemie funkcjonuje szereg wyspecjalizowanych zawodów prawniczych: od adwokatów i radców prawnych przez notariuszy, doradców podatkowych po rzeczników patentowych i komorników. Kto w danej chwili jest nam potrzebny? Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu.

Zobacz także:

Administracja TheDomainer.pl     Realizacja Veneo